VII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej w Łebie z nagrodami

Dodane: 2020-10-19

"17 października tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury bardzo dobrze zaprezentowały się na VII Ogólnopolskim Festiwal Sztuki Baletowej w Łebie, który tym razem odbył się w wersji online.

Zespół Sigma, duety oraz solistki ChCK prezentowały się na festiwalu w kategoriach jazz i taniec współczesny. Festiwal miał odbyć się stacjonarnie, ale w ostatnim momencie ze względów bezpieczeństwa został zmieniony, uczestnicy filmowali swoje występy i wysyłali je do organizatorów. Zespół Sigma spisał się znakomicie przed kamerą, tańczyły mocno, z olbrzymim ładunkiem energetycznym, bez pomyłek w tańcu i akrobatyce.

Praca zespołowa przed kamerą w grupie poszła odważnie, trudniej było stanąć przed kamerą samemu. Niemniej jednak wszystkim naszym zawodniczkom poszło bardzo dobrze, o czym świadczą przyznane przez jury miejsca. Nagraliśmy zespół, aż trzynaście filmów solo i pięć duetów. Występy solowe należało nagrać tylko i wyłącznie do muzyki organizatora, co było sporym utrudnieniem. Niespodzianką festiwalu był film z niezwykle emocjonalnym debiutem w tańcu współczesnym Kornelii Ziółkowskiej, który spodobał się jury i zdobył II miejsce. W festiwalu wzięła udział ogromna ilość solistek, odczytywanie wyników w wielu kategoriach trwało bardzo długo.

Wyniki:

Zespół Sigma jazz, II miejsce w formacjach jazz 12-15 lat (tancerki mają 11 do 13 lat),

Solo jazz do 11 lat : IV miejsce Julia Religa, VII Miejsce Aleksandra Machalewska.

Solo jazz 12-13 lat: IV miejsce Amelia Pawlak, V Martyna Krawczyk, VIII Lena Barczyńska.

Duety jazz 12-13 lat I miejsce Amelia Rybacka i Inga Mischka.

Solo jazz 14-15 lat V miejsce Kinga Kitowska.

Duety jaz 14-15 lat III miejsce Kinga Kitowska i Martyna Krawczyk.

Duety jazz pow. 15 lat I miejsce Marta Szyszka i Natalia Mosek.

Solo taniec współczesny 12-13 lat: II miejsce Kornelia Ziółkowska, VII Lena Barczyńska, VIII Jasmina Kloskowska.

Duety taniec współczesny 12-13 lat: I miejsce Lena Barczyńska i Oliwia Jelińska.

Duety taniec współczesny pow. 15 lat III miejsce Natalia Mosek i Marta Szyszka.

Gratulujemy wyników! Wszystkie miejsca to miejsca finałowe, kto miał mniej szczęścia otrzymywał dyplom za udział. Pierwszy festiwal on line za nami, przed nami Mistrzostwa Polski organizacji sportowych."

Tekst i grafika - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: