MOPS Chojnice zaprasza wolontariuszy do udziału w akcji `Wspieraj Seniora`

Dodane: 2020-10-28

MOPS w Chojnicach zaprasza osoby w wieku od 70 lat do skorzystania z programu „Wspieraj Seniora”, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem Covid-19.

Informacje o tym rządowym programie przedstawił na sesji RM z 26.10.2020 wiceburmistrz Adam Kopczyński. Znajdują się także na stronie MOPS Chojnice:

"Celem programu jest zrobienie zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym art. spożywcze, środki higieny osobistej. Każdy senior zgłasza potrzebę zrobienia zakupów dzwoniąc na infolinię 22 505 11 11. Konsultant przyjmie zgłoszenie, które zostanie przesłane do właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pracownicy socjalni będą dzwonić do osoby potrzebującej w celu zweryfikowania i wówczas dotrą do miejsca zamieszkania tej osoby. Za potwierdzeniem przyjmą środki finansowe i listę potrzebnych zakupów. Po zrobieniu zakupów dostarczą je do domu seniora i rozliczą się paragonem. 

Realizacją programu zajmą się służby społeczne tj. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach. Przewiduje się realizację programu w ramach wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników socjalnych a w razie potrzeby podjęta zostanie współpraca z wolontariuszami, harcerzami, żołnierzami WOT i członkami Ochotniczych Straży Pożarnych."

Tagi: