Policjantka po służbie zatrzymała w Chojnicach pijanego kierowcę

Dodane: 2020-11-02

"Policjantem jest się też po służbie. Tę tezę kolejny raz potwierdziła swoim zachowaniem policjantka z zespołu ds. wykroczeń chojnickiej komendy Policji.

Funkcjonariuszka asp. Justyna Janiak podróżując wczoraj (1.11.2020) z rodziną ul. Strzelecką w kierunku ul. Zielonej w Chojnicach zauważyła daewoo, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy, nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. To wzbudziło w policjantce podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszka widząc jakie niebezpieczeństwo może ten kierujący stwarzać dla innych uczestników ruchu, natychmiast zatrzymała to auto i wyjęła kluczyki ze stacyjki. W trakcie ujęcia funkcjonariuszka od razu wyczuła od kierowcy silny zapach alkoholu. W tym samym czasie tą właśnie ulicą przejeżdżał patrol ruchu drogowego, który to niezwłocznie podjął czynności w związku z ujęciem nietrzeźwego kierującego.

Funkcjonariusze drogówki w pierwszej kolejności przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Okazało się, że 41-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że Mołdawianin nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenia drogowe.

Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjantki najprawdopodobniej nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują. Jeżeli podejrzewasz, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol."

Tekst i zdjęcie - Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Tagi: