Jak wyglądał październik w chojnickim oddziale PORD?

Dodane: 2020-11-02

"Mijają dwa miesiące od otwarcia chojnickiego oddziału PORD w Gdańsku. Październik to pierwszy pełen miesiąc funkcjonowania oddziału. Jak wygląda zdawalność w Chojnicach? Jak długo czeka się na egzamin? Czy czekają nas jakieś nowości?

Egzamin teoretyczny na kategorię B w październiku zdało 64,68% kandydatów na kierowcę. Natomiast wynik pozytywny z egzaminu praktycznego uzyskało 35,24% kandydatów. Średnia zdawalność egzaminu praktycznego jest o około 5-6% wyższa niż w Gdańsku i Gdyni. Ze statystyk prowadzonych przez PORD wynika, że najczęstszą przyczyną niepowodzenia na placu egzaminacyjnym jest najechanie albo potrącenie pachołka lub tyczki. W ruchu drogowym najczęściej powtarzającym się błędem jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Obecnie czas oczekiwania na egzamin kat. B wynosi około miesiąca. Z tego powodu niebawem zespół pracowników chojnickiego oddziału PORD powiększy się o kolejnego egzaminatora.

Jeszcze w tym roku PORD planuje uruchomienie w Chojnicach szkoleń z zakresu kierowania ruchem drogowym. Prawdopodobnie odbędą się również szkolenia dla naruszających przepisy ruchu drogowego (tzw. -6 punków) oraz kursy reedukacyjne. Wiosną przyszłego roku wystartują egzaminy praktyczne na wszystkie kategorie motocyklowe (AM, A1, A2, A)."

Tekst - PORD w Gdańsku.

Tagi: