Starostwo Powiatowe i Fundacja Chełmowskich zapraszają do odwiedzin w skansenie

Dodane: 2020-11-02

Starostwo Powiatowe w Chojnicach oraz Fundacja im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich w Brusach-Jagliach zapraszają mieszkańców powiatu chojnickiego do udziału w Akcji "Wzmacnianie".
 
Polega ona na odwiedzeniu miejsca, gdzie żył i tworzył jeden z bardziej znanych mieszkańców południowych Kaszub. W sezonie letnim nie brakuje zwiedzających, a prawdą jest, że w większości są to turyści z daleka, szukający atrakcyjnych miejsc w naszym regionie. Akcja "Wzmacnianie", to idea, która zrodziła się w odniesieniu do powyższych obserwacji. Być może chciałaś/eś tutaj zawitać, ale do tej pory trudno było to zrealizować. Być może byłaś/eś tu nie raz, ale czujesz, że potrzebujesz wrócić. Możliwe również, że to dla Ciebie całkowita nowość.
 
Specjalnie dla mieszkańców Powiatu Chojnickiego otwieramy terminarz online. Wybierz odpowiadający Tobie termin i zrealizuj gratisowe odwiedziny. Na gości czeka opowieść i drobna pamiątka w prezencie. Wszystko w ramach zadania publicznego Akcja "Wzmacnianie”, w której będziemy mogli wzmocnić, czyli nasycić żywicą przygotowane wcześniej rzeźby i zaprezentować Wam, że sztuka Chełmowskiego może wzmacniać naszą regionalną tożsamość! Ta akcją ma również za zadanie poszerzać wiedzę o potrzebie ochrony dziedzictwa regionu.
 
Oczywiście wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego oferujemy odwiedziny indywidualne, w parach czy rodzinne do 5 osób. Zadbamy, by goście mieli Skansen tylko dla siebie (nie to co latem, gdy grupa goni grupę). Tutaj odsyłamy do terminarza odwiedzin w zakładce umów spotkanie, by wpisywać się na wybrany dzień i godzinę. Maseczki i dezynfekcja rąk jest sprawą oczywistą. 
 
Akcja jest dofinansowana z środków Powiatu Chojnickiego i potrwa do 20 grudnia br.
 
Tagi: