Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej w ChCK 11 XI 2020

Dodane: 2020-11-03

Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza do ChCK w Święto Niepodległości 11 listopada 2020 r. na koncert z muzyką przedwojennej Polski. Początek o godzinie 16.00.

Koncert stanowi cykliczne spotkanie z ponadczasowa piosenką lat 20, która po 100 latach wciąż tak samo wzrusza swoim tekstem, melodią i humorem. Przenieśmy się na chwilę do świata Bodo, Fogga, Ordonówny i rewiowych przebojów przedwojennej klubo-kawiarni. Wystąpią m.in. laureaci VI Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz Stowarzyszenie „Dworek Polski”.

Nieodłączną częścią polskiej kultury przedwojennej jest również muzyka żydowska, która w tym roku zagości na naszym koncercie dzięki zespołowi Klezmorim Trio. Zespół tworzą muzycy, których połączyła pasja do żydowskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Zainspirowani aszkenazyjską kulturą galicyjskiej diaspory, przenoszą widownię do muzycznego świata przedwojennych sztetli. Podczas koncertów można usłyszeć najpopularniejsze utwory i piosenki w języku Jidisz, jak również historie ich powstania. Klezmorim Trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych, autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt, długo pozostający w pamięci słuchaczy.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie „Dworek Polski”, współorganizatorami: Powiat Chojnicki i Miasto Chojnice, partnerem Chojnickie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice oraz środków własnych Stowarzyszenia „Dworek Polski” pochodzących ze zbiórki publicznej.

Aktualizacja z 6.11.2020. W związku z sytuacją pandemiczną koncert odbędzie się bez widowni w ChCK w wersji online.

Tekst i zdjęcie - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: