Jak ustaliło Chojnice TV na sesji RM będzie bilans wycinek i nasadzeń drzew

Dodane: 2020-12-15

Podczas czwartkowej (10.12) "unijnej" konferencji prasowej tylko Chojnice TV zapytało burmistrza Arseniusza Finstera o wycinkę drzew.

Zadaliśmy wtedy pytanie, czy Urząd Miejski mógłby, wzorem miasta Wyszków, publikować na stronie UM lub w BIP UM decyzje o zgodzie na wycinkę drzew przed ich realizacją. Burmistrz był zdania, że takie decyzje są już publikowane; obiecał wyjaśnienie tej sprawy. Mówił Chojnice TV burmistrz Arseniusz Finster, że na najbliższej sesji RM Chojnic przedstawi bilans dokonywanych w mieście wycinek i nasadzeń drzew; ponownie skomentował zrealizowane wycinki drzew w Fosie Miejskiej i pl. Św. Jerzego; przekazał, że z inicjatywy ks. dziekana Jacka Dawidowskiego zostanie przy zbiorniku retencyjnym "Sobierajczyka" posadzonych 100 miododajnych lip.

Więcej w zapisie odpowiedzi burmistrza na nasze pytanie na konferencji prasowej z 10.12.2020.

Miniaturka video, to zdjęcie z 30.11.2020, kiedy to rano tegoż dnia w tym miejscu protestowali członkowie "Alarmu dla klimatu", a wkrótce (także 30.11) została nasadzona lipa przez ekipę kierowaną przez Ogrodnika Miejskiego Waldemara Spichalskiego.

Tagi: