Wystawa fotografii Pauliny Śmigielskiej `Oczyszczenie` jest na Starym Rynku

Dodane: 2020-12-16

"Samorządowe Centrum Młodzieżowe i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają na plenerową wystawę zdjęć Pauliny Śmigielskiej. Fotografie prezentowane są w gablotach ChCK na Starym Rynku do 3 stycznia 2021 r.

Paulina Śmigielska pochodzi z małej miejscowości koło Lipna (woj. kujawsko-pomorskie). Studiuje archiwistykę i zarządzanie dokumentacją w Toruniu. Uzbrojona w aparat, w towarzystwie swojego wiernego przyjaciela Cezara, wyrusza na bardzo długi spacer po polach i lasach. Robiąc zdjęcia stara się zaobserwować każdy szczegół otaczającego świata, staje się cierpliwsza i wytrwalsza. Nie myśli już o problemach, jest tylko ona, pies i aparat (czasami też sarny). Niejednokrotnie wracając do domu zauważa, że zgubiła gdzieś po drodze wszelkie zmartwienia, a problemy zostały w lesie. Wtedy robi głęboki wdech i z radością stwierdza, że osiągnęła oczyszczenie - własne katharsis.

Wystawę zorganizowano w ramach działalności Samorządnego Centrum Młodzieżowego, dofinansowanej przez Gminę Miejską Chojnice i Powiat Chojnicki. Patronem przedsięwzięcia jest Chojnickie Centrum Kultury.

Samorządne Centrum Młodzieżowe to miejsce spotkań i pracy wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej mieszczące się przy ul. Koszarowej w Chojnicach."

Tekst i foto - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: