Policjant po służbie zatrzymał w Kamionce na DK25 kierowcę pod wpływem narkotyków

Dodane: 2020-12-16

Funkcjonariusz Policji w Gdańsku, jadąc z rodziną, na DK 25 w Kamionce zauważył stojący na środku jezdni pojazd. Funkcjonariusz zatrąbił, po czym kierujący Renault ruszył w kierunku Chojnic. Technika jazdy dała wyraźne podejrzenie policjantowi, że kierujący tym pojazdem może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Policjant jadąc za nim natychmiast zareagował i podjął czynności, aby zatrzymać to auto zajeżdżając mu drogę. Po otworzeniu drzwi od razu poczuł zapach marihuany.

Kierowca Renault w rozmowie z policjantem raz był pobudzony, a po chwili stawał się spokojny, nielogicznie też formułował myśli. Na miejsce został wezwany patrol z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, który zbadał 20-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że był trzeźwy. 20-latek przyznał się do zażycia narkotyków. Zatrzymany został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. 20-latkowi, mieszkańcowi Chojnic, zostało zatrzymane prawo jazdy.

W dniu 14.12 po przespanej nocy w policyjnej celi usłyszał wstępne zarzuty kierowania pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Tekst - KPP Chojnice. Zdjęcie - Google Street View przy skrzyżowaniu DK 25 z DW 212 w Kamionce.

Tagi: