Nowe radiowozy z pomocą samorządów Powiatu Chojnickiego

Dodane: 2020-12-18

Nowe radiowozy zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Chojnicach, Urzędu Miasta oraz Gminy Chojnice, Urzędu Miasta i Gminy Brusy, a także czerskiego samorządu. 

W ciągu kilku ostatnich dni na dziedzińcu chojnickiej komendy Policji odbyły się spotkania z włodarzami samorządów, podczas których nastąpiło przekazanie policjantom nowych radiowozów. Spotkania były zorganizowane w rożnych terminach, aby zachować wszelkie środki ostrożności związane z reżimem sanitarnym. Flotę policyjnych aut zasiliły trzy radiowozy, w tym oznakowany Hyundai Tucson, Volkswagen T6 oraz nieoznakowana Kia. 

Nowe policyjne radiowozy zostały zakupione ze środków finansowych Skarbu Państwa oraz ze środków pochodzących od lokalnych samorządów. W ten sposób sponsorzy przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu chojnickich policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszy. Hyundai Tucson będzie użytkowany przez policjantów ruchu drogowego na całym obszarze powiatu chojnickiego, Volkswagen T6 posłuży policjantom z Brus w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie tej gminy, a ostatni samochód będzie wykorzystywany przez służby kryminalne oraz techników kryminalistycznych. 

Tekst i zdjęcie - KP Policji w Chojnicach.

Tagi: