Kapsuła czasu przed Gminnym Centrum Kultury w Czersku

Dodane: 2020-12-31

"W przedostatni dzień 2020 r. pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Czersku zebrali się, aby przed wejściem do głównej siedziby GCK umieścić kapsułę czasu z okazji pierwszego roku swojej działalności. W jej wnętrzu umieszczono przedmioty, listy i zdjęcia, które będzie można wyjąć dopiero za 50 lat.

Ambasadorką kapsuły uprawnioną do jej otwarcia została 4,5 miesięczna Agatka - wnuczka najstarszego pracownika GCK. Podczas uroczystości odczytano list skierowany do następnych pokoleń. Poniżej fragment jego treści oraz część listy rzeczy umieszczonych w kapsule.

"Kochani Pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Czersku.
"Ocalmy od zapomnienia, ludzi, daty i fakty, do których sięgną Ci którzy przyjdą po nas…" Henryk Sikorski. Rok 2020 był pierwszym rokiem działalności Gminnego Centrum Kultury w Czersku. Był bardzo trudny ze względu na pandemię COVID 19. Jedynie styczeń i luty pozwolił nam na tradycyjną działalność. Uczestniczyliśmy przy organizacji Orszaku Trzech Króli, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Operetkowych Koncertach Noworocznych, Kołach Młyńskich, Powrocie Czerska do Macierzy, a także realizowaliśmy spektakle naszego teatru "Tak Pan Mówi". Współorganizowaliśmy także I Bal Burmistrza i tradycyjny już Bal Myśliwski z udziałem Koła Łowieckiego nr 38 „Bór”, a także Dyskoteki w stylu PRL. (...)"
 
Zawartość Kapsuły GCK w Czersku:
- Medal wydany przez Urząd Miasta Czersk z okazji 100-Lecia Powrotu Czerska do Macierzy.
- Książka Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej „Zeszyty Czerski” Rocznik VI.
- Pamiątka – medal od Prezesa Zakładu Hodowli Pstrąga Stanisława Trzyńskiego.
- Książka Henryka Sikorskiego „Zapisane w pamięci -trwa”.
- Książkę Henryka Twardokus „Rytel Mojego życia” wraz z listem.
- Książka Teresy Łuczak i Jerzego Łukaszewskiego „Trudna droga do wolności Czersk i Ziemia Czerska u progu niepodległości”. (...)
 
Tekst i zdjęcie - Gminne Centrum Kultury w Czersku.
Tagi: