Pojedziemy pociągiem do Bydgoszczy przez Sępólno i Koronowo?

Dodane: 2021-01-05

Miasto Chojnice uczestniczy w projekcie utworzenia nowej linii kolejowej, która ma połączyć nas z Bydgoszczą poprzez Sępólno Krajeńskie, Więcbork i Koronowo.

Poinformował o tym na XXIII sesji RM z 21.12.2020 wiceburmistrz Adam Kopczyński. Reprezentował w połowie grudnia ubr. ratusz na spotkaniu w Koronowie, którego samorząd jest liderem projektu. Łącznie uczestniczy w nim 9 samorządów z województwa kujawsko - pomorskiego i jeden (Chojnice) z pomorskiego. Wniosek przebrnął I etap konkursu Kolej+, jako jeden z sześciu złożonych przez to województwo. Do końca listopada 2021 powinno powstać studium uwarunkowań nowego połączenia kolejowego. W jego ramach m.in. miałaby nastąpić rewitalizacja części linii Chojnice - Nakło na odcinku od Więcborka. Więcej w nagraniu wypowiedzi wiceburmistrza z retransmisji obrad zrealizowanej przez UM Chojnice.

Miniaturka video, to zdjęcie wykonane przez Chojnice TV w czerwcu 2017 na terenie nieczynnej stacji PKP w Sępólnie Kr. podczas powitania pociągu specjalnego z Chojnic do Nakła i z powrotem. Przejazd zorganizowało Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolejnictwa. Aktorami powitalnego widowiska, przebranymi za jaskiniowców, byli pracownicy sępoleńskiego Centrum Kultury.

Reportaż Chojnice TV z przejazdu w/w pociągu na trasie Chojnice - Ogorzeliny - Kamień - Sępólno.

Tagi: