Skansen Józefa Chełmowskiego otrzymał w darze nowe drewniane ogrodzenie

Dodane: 2021-02-12

Na początku lutego br. do Skansenu w Brusach - Jaglie trafiło nowe piękne ogrodzenie. Zostało ono wykonane w działającym w naszym regionie przedsiębiorstwie Sylva Drewno.
 
Oferta pomocy pojawiła się pod koniec lata 2021 podczas oprowadzania gości w skansenie. Dotychczasowe ogrodzenie, uszkodzone podczas nawałnicy oraz nadszarpnięte zębem czasu, nie było wizytówką miejsca i czekało w kolejce do wymiany. Dzięki darczyńcy, notabene specjaliście w dziedzinie drewnianych ogrodzeń, przed tegorocznym sezonem letnim uszkodzone płoty znikną.
 
Jesienią 2020 r. specjaliści z Sylva Drewno odwiedzili Brusy-Jaglie, by zwymiarować nowe ogrodzenie i zaprojektować je tak, by pasowało do charakteru miejsca. Dodatkowo, skansen otrzymał od darczyńcy deski na zadaszenia dla gabarytowych prac uli kłodowych i rzeźb ogrodowych prezentowanych w ogrodzie. Drewno jest profesjonalnie zaimpregnowane, co gwarantuje wieloletnią ochronę prac - dzieł Józefa Chełmowskiego.
 
Dziękujemy firmie Sylva Drewno za podzielenie się tym na czym znają się najlepiej. Dziękujemy za poświęcony czas, indywidualne podejście i przemiły kontakt podczas przygotowywania produktów dla skansenu. Dar wpisuje się w misję Fundacji, jaką jest zachowanie i utrzymanie domostwa artysty, który żył i tworzył w Brusach-Jagliach rozsławiając region pamiętając w swojej twórczości o swojej małej zaborskiej ojczyźnie i jej mieszkańcach.
 
Jeśli masz umiejętności, dysponujesz czasem, a chciałbyś być częścią dzieła i pomóc przy stawianiu ogrodzenia lub przygotowywaniu zadaszeń, zapraszamy do pomocy!
Wolontariusze mogą deklarować chęć pomocy przez formularz kontaktowy i telefonicznie pod numerem kontaktowym 602 - 242 - 101 ! Prace ruszą wraz z nadejściem wiosny.
 
Tagi: