Wystawę `Dawnego kina czar` w ChCK można zwiedzać z przewodnikiem do końca marca

Dodane: 2021-03-04

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza widzów na wędrówkę po magicznym świecie kina analogowego. Wystawa będzie czynna w sali wystawowej ChCK do końca marca.

Zabytkowe kamery, projektory filmowe, plakaty kinowe a także inne niezwykle ciekawe urządzenia, bez których nie udałoby się wyświetlić filmu przed erą cyfryzacji. Widz może dowiedzieć się na jakim sprzęcie pracowali kiedyś kinooperatorzy, jak był wyświetlany film. Na wystawie można zobaczyć sprzęty techniczne, które mają już ponad 50 lat i jeszcze działają.

Wystawie towarzyszy projekcja multimedialna "Kronika filmowa" oraz projekcja etiudy dokumentalnej o Chojnicach z 1975 roku. Film opowiada o historii zbiorów muzealnych miasta poprzez wywiady z kolekcjonerami eksponatów Julianem Rydzkowskim i Albinem Makowskim. Nagranie przybliża lokalny przemysł, a także przedstawia plany rozwoju miasta. Film został zrealizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.

Chojnickie Centrum Kultury dziękuje za pomoc w realizacji wystawy Państwu Barbarze i Kazimierzowi Baszczyńskim z Szubina - promujących kulturę filmową i kino objazdowe, Muzeum Historyczno – Etnograficznemu w Chojnicach, Bibliotece Pedagogicznej w Chojnicach oraz Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu „Cisza”

Wystawę można zwiedzać także z przewodnikiem, który opowie o wszystkich eksponatach i zaprezentuje działanie starych projektorów. Na zwiedzanie należy się umówić telefonicznie ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Terminy: 8 marca (poniedziałek); 13-15 marca (sobota, niedziela, poniedziałek); 20-22 marca (sobota, niedziela, poniedziałek); 27-29 marca (sobota, niedziela, poniedziałek). Godzina: 15:00 lub 16:00 lub 17:00 lub 18:00. Czas trwania: 40 min. Zapisy: tel. 52 397 22 15. Wystawa będzie czynna do końca marca 2021 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

Tekst i grafika - Chojnickie Centrum Kultury. Wspomniany film dokumentalny o Chojnicach z 1975 można obejrzeć w serwisie YouTube.

Tagi: