Opozycyjni powiatowi radni próbowali połączyć komisje Budżetu oraz Infrastruktury

Dodane: 2021-02-26

Grupa powiatowych radnych wniosła pod obrady wczorajszej (25.02) sesji RP Chojnickiego projekt uchwały,  zgodnie z którą miałoby dojść do połączenia Komisji Budżetu i Gospodarki z Komisją Infrastruktury i Transportu (powołanej do życia w 2014 roku). Przepadł stosunkiem głosów 8 - 10, nikt nie wstrzymał się.

Podpisy pod nim złożyli: Maciej Jakubowski, Wojciech Rolbiecki, Sławomir Rząska, Mirosława Dalecka, Marek Rodzeń oraz Marek Szmaglinski. Oprócz wnioskodawców głosy "za" oddali Waldemar Goliński oraz Mariusz Pokrzywiński. W uzasadnieniu inicjatorzy napisali, że "Połączenie komisji ma na celu usprawnienie pracy organów rady, jak również ograniczenie wydatków budżetowych. Ponadto, mając na uwadze dobro Powiatu Chojnickiego, jak również interes mieszkańców, występujemy z powyższą inicjatywą uchwałodawczą." Zaprezentował je podczas obrad Maciej Jakubowski. W odpowiedzi Przewodniczący Rady Robert Skórczewski stwierdził, że po analizie obecności radnych i aktualnej sytuacji epidemicznej, połączenie 2 komisji utrudniłoby zachowanie odpowiedniego dystansu na posiedzeniach stałych Komisji.

Całość dyskusji w artykule, który zawiera fragment zapisu transmisji obrad zrealizowanej przez Starostwo Powiatowe. Miniaturka video, to część biuletynu sesyjnego z w/w projektem uchwały.

Tagi: