Miejscy radni przyjęli apel ws. podziału środków unijnych dla pomorskiego

Dodane: 2021-03-01

Podczas dzisiejszej (1.03) sesji RM Chojnic rajcy dostali do głosowania wniosek adresowany do Burmistrza Chojnic, by przekazał władzom wojewódzkiego samorządu stanowisko, w którym jest krytyka rządowych założeń podziału tzw. alokacji środków z UE na lata 2021 - 2027 dla Pomorza.

Według autorów wniosku w tym czasie województwo pomorskie otrzyma o ok. 40% mniej pieniędzy z tego źródła, niż w poprzednim okresie, czyli o ok. 3 mld zł. Podczas dyskusji Bartosz Bluma z PiS skrytykował fakt przekazania treści wniosku dopiero w trakcie obrad. Mimo ogłoszonej przez przewodniczącego RM Antoniego Szlangę półgodzinnej przerwy na zapoznanie się z wnioskiem, radny poinformował, że to zbyt mało czasu i wraz z pozostałymi członkami klubu PiS wstrzyma się od głosu. Wniosek poparło 14 radnych, 6 wstrzymało się.

Więcej w relacji video, która jest fragmentem zapisu transmisji realizowanej przez UM. Zawiera całość dyskusji. Miniaturka video, to zdjęcie z 1.03.2021 umieszczone na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Powstało po spotkaniu pomorskich samorządowców, którzy protestują przeciwko planom rządu.

Tagi: