Ratusz konsultuje przesunięcie terminów rat za koncesję dla gastronomii na alkohol

Dodane: 2021-03-04

Wczoraj (3.03.2021) na stronie UM Chojnice pojawił się projekt uchwały Rady Miejskiej w sprawie "Przedłużenia terminu wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należnej w 2021 r." Konsultacje powinny trwać minimum 7 dni od tej daty.

W ogłoszeniu nie jest podany termin końcowy konsultacji. Projekt uchwały zakłada tylko przesunięcie terminu wpłaty II raty (do 31.08.2021) i III raty (do 31.12.2021). Nie ma w nim mowy, jak to robią niektóre samorządy w Polsce, umorzenia części lub całości opłaty. Uchwała dotyczy tylko punktów gastronomicznych. W uzasadnieniu napisano:

"W związku z panującą sytuacją epidemiczną i ograniczeniami dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu wszelkiego rodzaju restauracji, barów, pubów, kawiarni, którzy z uwagi na obostrzenia związane z epidemią nie mogą prowadzić standardowej działalności, a w konsekwencji nie uzyskują przychodów Burmistrz Miasta zwraca się z projektem stosowej uchwały do Rady Miejskiej w Chojnicach mającej na celu ulżyć w alternatywny sposób tej konkretnej grupie przedsiębiorców.

Rada Miejska jest uprawniona do podjęcia niniejszej uchwały zgodnie z art. 31zzca ustawy z 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych."

Tagi: