Wystawa fotografii Artura Michelisa `Niecodzienne morze zimową porą`

Dodane: 2021-03-10

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na Stary Rynek, gdzie do końca marca 2021 r. oglądać można zdjęcia autorstwa Artura Michelisa.

Artur Michelis urodził się w 1994 roku w Krośnie. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie w klasie fortepianu oraz szkoły policealnej w Rzeszowie na kierunku fotografia. Fotografuje od 2014 r. - interesuje się fotografią portretową i krajobrazową; wykonuje je również w skali makro oraz analogowo. Jego analogowe prace fotograficzne były pokazywane w 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Jest laureatem nagród w konkursach „Balony nad Krosnem w czerni i bieli oraz kolorze” (2016/2017). W tym samym roku, dzięki współpracy z niemiecką firmą Digital Design wydał swój pierwszy fotoalbum zatytułowany „Fotoreportaż z Balonów nad Krosnem”.

W 2018 r. miała miejsce jego pierwsza wystawa fotograficzna w Krośnie, a w 2019 r. jego prace pokazywane były m. in. w mieście Energodar na Ukrainie, w Rzeszowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Od 2020 r. mocno angażuje się w fotografię modową, tworząc własne stylizacje inspirowane modą i muzyką lat 80-tych. Realizuje się również jako muzyk, kompozytor i gitarzysta; w swoim autorskim projekcie muzycznym „Teardrop Heaven” (Kropla Nieba) wykonuje głównie muzykę rockową inspirowaną latami 80.

Tekst i zdjęcie - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: