Wirtualny spacer po wystawie `Dawnego kina czar`

Dodane: 2021-03-11

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy i wysłuchania opowieści o tym, jak kiedyś pracowali kinooperatorzy.

Chojnickie Centrum Kultury przygotowało wystawę pokazującą jak przed erą cyfryzacji działały kina analogowe. Na filmie można wysłuchać opowieści kinooperatorów Zygmunta Cieślika z Chojnic oraz Kazimierza Baszczyńskiego z Szubina.

Na wystawie stacjonarnej w sali wystawowej ChCK można zobaczyć zabytkowe kamery, projektory filmowe, plakaty kinowe. Można dowiedzieć się także na jakim sprzęcie pracowali kiedyś kinooperatorzy i jak był wyświetlany film. Wystawie towarzyszy projekcja multimedialna "Kronika filmowa" oraz projekcja etiudy dokumentalnej o Chojnicach z 1975 roku.

Chojnickie Centrum Kultury dziękuje za pomoc w realizacji wystawy Barbarze i Kazimierzowi Baszczyńskim z Szubina - promujących kulturę filmową i kino objazdowe, Muzeum Historyczno – Etnograficznemu w Chojnicach, Bibliotece Pedagogicznej w Chojnicach oraz Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu „Cisza”.

Wystawa w ChCK będzie czynna do końca marca 2021 w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. W dniach 13-20 marca Chojnickie Centrum Kultury decyzją rządu będzie zamknięte.

Tekst i video - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: