W Bramie Człuchowskiej prezentowane są fotografie artystyczne Marty Potulskiej

Dodane: 2021-03-12

W chojnickim muzeum otwarto 10 marca wystawę czasową – „NIE WIDZISZ BO NIE PATRZYSZ”. W Bramie Człuchowskiej prezentowane są fotografie artystyczne autorstwa Marty Potulskiej.

Artystka – fotografka, graficzka, projektantka wnętrz i wystaw, często współpracuje z naszą instytucją. Jej zdjęcia stanowią dokumentację wielu projektów Gminnego Ośrodka Kultury. Fotografie wykonane w ramach tych przedsięwzięć prezentują działania – wydarzenia artystyczne, warsztaty, zajęcia kulturalne…

Zupełnie odmienny charakter mają prace dobrane na pierwszą wystawę autorską Marty Potulskiej. Jak przyznaje sama autorka, powstawały one latami – w różnych miejscach i okolicznościach. Część z nich inspirowana jest przyrodą, inne pokazują obrazy widoczne tylko w danym momencie. Fotografie przedstawione są w cyklach – autorka nie nadała im tytułów, pozostawiając to interpretacji widzów.

Wiele z prezentowanych prac powstało na terenie gminy Chojnice – na przykład podczas pobytu artystki w Swornegaciach. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy – będzie ona prezentowana w chojnickim muzeum do końca maja. Mamy nadzieję, że do tego czasu, pomimo reżimu sanitarnego, każdy, kto chciałby zobaczyć artystyczne fotografie Marty Potulskiej, zdąży się z nimi zapoznać.

fot. Aleksander Knitter, tekst - Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Spacer video po wystawie umieszczony na FB Muzeum w Chojnicach.  Od 13 marca do odwołania Muzeum jest zamknięte z powodu obostrzeń epidemicznych.

Tagi: