Ratusz organizuje `Okrągły Zielony Stół`, czyli konferencję klimatyczną online

Dodane: 2021-03-15

W najbliższy piątek 19.03 w chojnickim ratuszu oraz w Internecie odbędzie się tzw. "Okrągły Zielony Stół". Zaproszeni eksperci mają podpowiedzieć uczestnikom konferencji, jak działać na rzecz zrównoważonego klimatu.

Rozpocznie się o godzinie 10.00 i jej obrady będzie można obserwować na kanale YouTube Urzędu Miejskiego. Chojnice TV będzie to wydarzenie retransmitować.

Organizatorzy zaprosili do pełnienia roli prelegentów Marzenę Sobczak, dyrektor Departamentu Środowiska w Pomorskim urzędzie Marszałkowskim; oraz Marcina Gregorowicza, kierownika działu doradców energetycznych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Uczestnikami konferencji będą m.in. chojniccy działacze ekologiczni, samorządowcy, dyrektorzy niektórych wydziałów w UM.

Więcej szczegółów w relacji video w wypowiedzi wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego z dzisiejszej (15.03.2021) konferencji prasowej w UM.

Miniaturka video, to screen z aplikacji monitorującej poziom smogu z 17.01.2021. Wtedy poziom zanieczyszczeń w centrum miasta pyłu 2.5 przekroczył 1500%. Umieścił go na FB Jacek Klajna, były radny miejski.

Tagi: