Wkrótce wiosenna akcja wywozu śmieci wielkogabarytowych

Dodane: 2021-03-18

Pod koniec kwietnia (22 i 23) odpady wielkogabarytowe będą wywożone z osiedli 700-lecia i Kaszubskiego. Z pozostałej części miasta od 22 marca.

Poinformował o tym na ostatniej (15.03.2021) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński. Takie akcje odbywają się dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Zastępca burmistrza apeluje do mieszkańców, by nie składowali odpadów wielkogabarytowych przy osiedlowych śmietnikach w innych terminach. Przypomina, że można je dostarczyć na swój koszt do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ZZO Nowy Dwór. Tam będą bezpłatnie odebrane.

Harmonogramy odbioru odpadów z poszczególnych czterech sektorów, na jakie podzielono Chojnice, nie jest łatwo znaleźć na witrynie internetowej Urzędu Miejskiego. Trzeba najpierw wpaść na to, że zostały umieszczone w sektorze pt. Ogłoszenia. Tam trzeba w menu z 21 pozycjami odnaleźć "Odpady komunalne", gdzie jest rozdział zatytułowany "Harmonogramy wywozu odpadów". Nie ma informacji, że są w nich także terminy wywozu nietypowych odpadów. W zestawieniu przygotowanym przez ZOM Klawkowo w pierwszym momencie nie zauważyliśmy tej informacji, bo jest ... w pionie na marginesie karty. Normalnie jest natomiast w informacji przygotowanej przez ZZO Nowy Dwór. Ponadto nie ma na tej stronie linku do strony ZZO Nowy Dwór, gdzie jest komplet informacji o zasadach funkcjonowania PSZOK-u. 

Strona UM Chojnice z informacjami o odpadach komunalnych.

Strona ZZO Nowy Dwór z regulaminem PSZOK dla Miasta Chojnice oraz dla Gminy Chojnice.

Tagi: