Radni proszą o przyspieszenie odpiaszczania. Burmistrz: Mamy 10 razy mniej ludzi

Dodane: 2021-03-30

Na wczorajszej (29.03) sesji RM Chojnic radni prosili o przyspieszenie prac przy usuwaniu piasku zalegającego po zimie na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Stanisław Kowalik uważa, że pracowników z robót publicznych zaangażowanych przez UM Chojnice jest stanowczo za mało, by ta akcja zakończyła się do świąt wielkanocnych. Natomiast Kazimierz Jaruszewski przekazał prośbę od rolkarzy, by jak najszybciej oczyszczono ścieżkę rowerową przy ul. Bytowskiej i drodze powiatowej do Charzyków. Starostwo Powiatowe do usuwania piasku po zimie ma firmę wyłonioną w przetargu, a nie bezrobotnych z Urzędu Pracy.

Burmistrz Arseniusz Finster wyjaśnił, że nie jest możliwe zrealizowanie tych próśb do Wielkanocy, bo w 2021 zgłosiło się z PUP tylko 20 osób, gdy w ubiegłych latach bywało od 150 do 200 osób chętnych.

Więcej w naszym nagraniu pochodzącym z retransmisji obrad sesji realizowanej przez UM Chojnice. Miniaturka video jest zdjęciem nadesłanym przez naszego Czytelnika, który uciekł przed maszyną usuwającą piasek przy ul. Towarowej. Jest ona drogą powiatową.

Tagi: