Policjanci i strażnicy miejscy wspólnie sprawdzają, czy nosimy maseczki

Dodane: 2021-03-31

Dzielnicowi wspólnie ze strażnikami miejskimi współdziałają i w trakcie wspólnych służb kontrolują miejsca i obiekty, w których może dochodzić do łamania obowiązujących obostrzeń.

Pomimo tego na ulicach naszego powiatu zauważyć można, że wiele osób zapomina o obowiązujących od długiego czasu przepisach sanitarnych. W najbliższych kilku dniach poprzedzających święta wielkanocne funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na osoby, które pomimo rozprzestrzeniającej się na terenie Polski trzeciej fali koronawirusa, nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z jego rozprzestrzenianiem się. Pomimo tego zauważyć można, że wiele osób zapomina o wprowadzonych obostrzeniach i lekceważy m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa.

W ramach czynności kontrolnych i podejmowanych interwencji tylko wczoraj policjanci nałożyli ponad 20 mandatów na osoby niestosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, kolejnych blisko 20 osób pouczyli za to wykroczenie, a w jednym przypadku, w związku z odmową przyjęcia mandatu, zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Epidemia koronawirusa z każdym dniem nabiera tempa, dlatego w najbliższych dniach, które jak wiemy poprzedzają święta wielkanocne, a co za tym idzie zwiększy się ruch w sklepach oraz targowiskach, policjanci każdego dnia będą prowadzili wzmożone kontrole m.in. małych sklepów osiedlowych, straganów miejskich, środków komunikacji oraz marketów, a także innych miejsc gromadzenia się osób pod kątem łamania obowiązujących zasad oraz ograniczeń, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się covid-19. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wszystkie przypadki lekceważenia obowiązujących przepisów. Nieodłącznym polem działania dzielnicowych jest również kontrolowanie osób objętych kwarantanną i sprawdzanie, czy stosują się oni do zasad kwarantanny. Aktualnie w powiecie chojnickim jest to około 1000 osób objętych kwarantanną domową.

Tekst i zdjęcie - KP Policji w Chojnicach.

Tagi: