Dom Kultury w Rytlu zaprasza na warsztaty ekologiczne online

Dodane: 2021-04-07

Dom Kultury w Rytlu oraz Pracownia Orange zapraszają dzieci w wieku od 10 lat do 14 lat na Warsztaty Ekologiczne pt. „Ty też masz wpływ! Warsztaty o zmianach klimatu, stworzenie quizu”.
 
Termin i godzina warsztatów: 15.04.2021 w godz.: 15:00 - 16:30. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny! Ilość warsztatów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Serdecznie zapraszamy do zapisów! Zajęcia odbędą się za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Aby dołączyć do zajęć wystarczy zgłosić się mailowo na adres: biblioteka@gck.czersk.pl do 12 kwietnia podając adres e-mail, telefon kontaktowy, imię i nazwisko uczestnika. Po zapisaniu się, każdy uczestnik otrzyma link oraz instrukcję dołączenia do zajęć.
Wymagania techniczne: na zajęciach niezbędny jest laptop lub komputer z przeglądarką internetową; stabilne łącze internetowe; na zajęciach będziemy korzystać z platformy Kahoot!. Prosimy, aby każdy uczeń miał założone konto i przygotowany login i hasło przed zajęciami. Konto można założyć pod linkiem: Sign up- Kahoot!. Czas trwania zajęć: 90 minut.
W trakcie warsztatów uczestnicy poruszą tematykę zmian klimatu, tworząc quiz o rozwiązaniach jakie każdy z nas może wprowadzić w swoim codziennym życiu. Uczestnicy opracują pytania odnoszące się do codziennych wyborów, np.: kupując w sklepie owoce, wybierzesz: bawełnianą torbę, czy torebkę foliową. Quizy zostaną stworzone za pomocą platformy Kahoot!. Stworzone quizy mogą zostać wykorzystane jako początek do szkolnej dyskusji o świadomości ekologicznej i zachęcenia uczniów do podejmowania świadomych wyborów. Quiz w tak przygotowanej formie może zostać rozwiązany przez całą społeczność szkolną.
Razem z Fundacją Orange i Fundacją Girls Code Fun przygotowaliśmy dla Was warsztaty obejmujące zagadnienia ekologiczne połączone z nauką umiejętności cyfrowych. Ze względu na pandemię wszystkie warsztaty będą przeprowadzone w formie zdalnej.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu:
Małgorzata Kowalewska-Remisz; tel. 664 490 280; e-mail: biblioteka@gck.czersk.pl.
 
Tekst i grafika nadesłane przez Bibliotekę GCK Czersk.
Tagi: