Dodane: 2021-05-05
Weekend majowy upłynął dla młodych żeglarzy niezwykle pracowicie, ponieważ po bardzo długiej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną w kraju, mogli w końcu wystartować w regatach.
Każdy wyczekiwał pierwszego wyścigu, pomimo, że pogoda daleka była od majowej. Słońce, silny wiatr, opady deszczu, a nawet gradu, to wszystko czekało na zawodników przez 3 dni trwania regat.
W pierwszy majowy weekend (1-3.05.2021) Chojnicki Klub Żeglarski zorganizował dwie imprezy: Regaty Konstytucyjne w klasie Optimist Gr. B, 420, L’Equipe, Open Skiff oraz Mistrzostwa Pomorza w klasie Laser.
Zwycięzcami w Regatach Konstytucyjnych, w poszczególnych klasach zostali.
Klasa Optimist Gr. B Chłopców:
1 m. Sołtysiak Piotr – ChKŻ Chojnice
2 m. Gorzycki Artur – ChKŻ Chojnice
3 m. Matysiak Jan – ChKŻ Chojnice
Klasa Optimist Gr. B Dziewcząt:
1 m. Gil Zofia – ChKŻ Chojnice
2 m. Wiatrowska Antonina – ChKŻ Chojnice
3 m. Pawłowska Mila – ChKŻ Chojnice
Klasa 420:
1 m. Grzelak Ludwik i Ołowiak Dominika – OKŻ Olsztyn
2 m. Rutkowska Paulina i Wielczyk Iga – YKP Gdynia/SSW MOS Iława
3 m. Szczukowski Jeremi i Pietrzak Jakub – ChKŻ Chojnice/MKŻ ARKA Gdynia
Klasa L’Equipe:
1 m. Pawłowski Igor i Odejewski Maurycy – ChKŻ Chojnice
2 m. Kosecki Franciszek i Wiatrowski Tadeusz – ChKŻ Chojnice
3 m. Grabowski Mateusz i Kubiak Jan – LKS Charzykowy/ChKŻ Chojnice
Klasa Open Skiff do 14 lat:
1 m. Trella Piotr – MKŻ ARKA Gdynia
2 m. Ponto Julianna – MKŻ ARKA Gdynia
3 m. Frąckowiak Aniela – MKŻ ARKA Gdynia
Klasa Open Skiff do 12 lat:
1 m. Nędza Mikołaj – MKŻ ARKA Gdynia
2 m. Kwiatkowska Laura – MKŻ ARKA Gdynia
3 m. Gołyszny Tymoteusz – Sopocki Klub Żeglarski
Zwycięzcami regat Mistrzostwa Pomorza w poszczególnych klasach zostali.
Klasa Laser Radial Junior Mężczyzn:
1. Panaś Maciej – ChKŻ Chojnice
2. Krawczyk Jan – ChKŻ Chojnice
3. Wiedeheft Jakub – MKŻ ARKA Gdynia
Klasa Laser Radial Juniora Kobiet:
1. Szulc Laura – ChKŻ Chojnice
2. Sobczak Klara – ChKŻ Chojnice
3. Majchrzycka Maria – ŻLKS Poznań
Klasa Laser 4,7 Junior Młodszy Mężczyzn:
1. Rudek Igor – YKP Gdynia
2. Kalinowski Jacek – ChKŻ Chojnice
3. Kabat Maksymilian – ChKŻ Chojnice
Klasa Laser 4,7 Juniorka Młodsza Kobiet:
1. Wróblewska Julia – YKP Gdynia
2. Akulicz Alicja – ŻLKS Poznań
3. Zastawna Aleksandra – YKP Gdynia
Tekst i zdjęcie - ChKŻ Chojnice.