Gmina Konarzyny dostanie ponad 900 tys. zł na wsparcie miejscowości popegeerowskich

Dodane: 2021-06-14

Pięć zadań w powiecie chojnickim zostało dofinansowanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla miejscowości popegeerowskich. Prawie 31 milionów na całe województwo pomorskie zostało przeznaczone na wsparcie zadań zgłoszonych przez samorządy. 

W powiecie chojnickim zostaną wsparte trzy zadania w gminie Konarzyny i dwa w gminie Chojnice. Dofinansowanie otrzymają zadania w miejscowości Żychce: modernizacja sieci wodociągowej, remont i modernizacja świetlicy, budowa ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego. Gmina Konarzyny jest najmniejszą gminą powiatu chojnickiego. Otrzymane pieniądze w kwocie ponad 900 tysięcy są niezwykle ważne dla samorządu gminy Konarzyny.

W gminie Chojnice zostaną dofinansowane zadania w miejscowości Silno oraz w Nowym Ostrowitem. Kwota 300 tysięcy została przeznaczona na inwestycję w Silnie (przebudowa drogi i chodnika oraz wykonanie oświetlenia na osiedlu Jedność), 200 tysięcy trafi do Nowego Ostrowitego na wsparcie budowy miejsca spotkań i integracji mieszkańców miejscowości (wiata, park). 

"Nie ukrywam, że bardzo mocno zabiegałem o wsparcie zadań w powiecie chojnickim i człuchowskim. Bardzo się cieszę, że prawie 30% całej kwoty przeznaczonej na województwo pomorskie trafiło do dwóch najbliższych mi powiatów. Szczególne znaczenie miało dla mnie wsparcie trzech projektów w gminie Konarzyny. Mieszkańcy Gockowa zwracali się bezpośrednio do mnie z prośbami o pomoc w uzyskaniu wsparcia dla ich zadania, bardzo się cieszę, że będą mieli swoją świetlicę" - przekazał poseł Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

Tekst - Biuro Poselskie Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego.

Tagi: