Gmina Chojnice ponownie przyjmie polskich repatriantów z Kazachstanu

Dodane: 2021-08-20

Na najbliższej sesji Rady Gminy Chojnice (27.08.2021) ponownie będzie podjęta uchwała w sprawie przyjęcia rodziny polskiego pochodzenia mieszkającej jeszcze w Kazachstanie. Tak jak przed 4 laty zamieszka ona w gminnym lokalu w Ostrowitem przy ul. Szkolnej 14.

Mieszkanie zwolniło się, gdyż repatrianci z 2017 roku znaleźli lokum w Chojnicach. Rodzina jest trzyosobowa. Jak podano w projekcie uchwały, to Anna Chubukova, (ur. w 1996 r.), Sergey Chubukov (ur. w 1992 r.) oraz Valentina Myakisheva (ur. w 1961 r.). Mieszkanie w Ostrowitem będzie przekazane wraz z wyposażeniem. Przez 2 lata od podpisania umowy najmu repatrianci będą zwolnieni z opłacania czynszu za najem. Przysługiwać im będzie pomoc w oparciu o przepisy ustawy o pomocy społecznej, pomoc w uzyskaniu zatrudnienia lub rejestracji działalności gospodarczej. W miarę potrzeb Gmina może udzielić pomocy w podjęciu nauki.

Miniaturka video, to screen z Google Street View wg stanu na 2012 rok. Przedstawia budynek przy ul. Szkolnej 14 w Ostrowitem.

Tagi: