Kolejarz Chojnice wygrał w inauguracyjnym meczu w III lidze z UKS Trójeczka Olsztyn 111-100

Dodane: 2021-11-07

W swym pierwszym meczu w III lidze koszykówki mężczyzn Kolejarz Chojnice wygrał u siebie z UKS Trójeczka Olsztyn 111:100. Mecz w hali Centrum Park oglądało i pięknie oraz skutecznie dopingowało kilkuset fanów basketballu. Mecz był transmitowany przez Chojnice TV.

W poszczególnych kwartach były następujące wyniki: 29:27, 21:20, 29:30, 32:23. Kolejarz Chojnice zagrał w składzie: 3. Michał Świerczewski (8 pkt), 4. Kacper Koszuta (2 pkt), 5. Mateusz Stachurski (6 pkt), 9. Rafał Daros (3 pkt), 11. Konrad Marchlewski (9 pkt), 12. Michał Szałek (6 pkt), 22. Hubert Szwankowski (0 pkt), 23. Tomasz Szyca (14 pkt), 25. Łukasz Stanek (50 pkt), 45. Juliusz Kowalczyk (13 pkt).

Pierwsze historyczne punkty dla Kolejarza i Chojnic w ligowych rozgrywkach w koszykówkę zdobył Łukasz Stanek. On też zdobył tytuł króla strzelców w tym meczu. Podczas meczu była prowadzona zbiórka na rzecz Aleksa chorującego na SMA, natomiast w przerwie meczu była okazja zdobyć jedną z pięciu pizz ufundowanych przez restaurację Bazylia. Wystarczyło złapać rzucane przez koszykarzy Kolejarza piłeczki ... pingpongowe.

Kolejny mecz Kolejarz zagra 21 listopada. Jest to wyjazd do AZS UWM Olsztyn. W III kolejce chojniczanie pauzują (grupa ma 5 zespołów), a u siebie zagrają 18 grudnia o g. 14.00 z Wilkami Ełk.