Czy UKS Bokser będzie od stycznia 2022 bezdomny?

Dodane: 2021-11-26

UKS Bokser, który ongiś był sekcją bokserską w strukturze UKS Ósemka, od dłuższego czasu szuka rozwiązania swych problemów lokalowych. Alarmuje w tej sprawie jej prezes i zarazem miejski radny – Andrzej Plata.

Jednym z miejsc, gdzie w tej sprawie próbuje znaleźć pomoc, to posiedzenia Komisji Kultury i Sportu, której jest członkiem. Na tym z 18.10.2021 stwierdził, że „... w tej chwili sala przy pl. Niepodległości jest niezapłacona. Właścicielowi jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że nas jeszcze nie wyrzucił na zbity… bruk. Zabiegamy o nabycie tej sali. Ta sala ma być w zasobach miejskich. Nie chcę, żeby ona była własnością UKS Bokser. Tam ma boksować Boxing Team, tam ma boksować sekcja aikido, zapasy, jeśli stworzymy. Nawet zbuduję pomost do podnoszenia ciężarów, sam będę ćwiczył. Taki mały krok i wcale nieduże pieniądze – 200 tys., nawet nie.” Na tym samym posiedzeniu był prezes chojnickich rolkarzy Marek Hackert, który od Andrzeja Platy dostał taką radę: „Marek, zapisz się do Chojniczanki. Wejdź w struktury Chojniczanki, to nie jest żart. Ja o tym ciągle myślę, chcę do tego tematu wrócić.

Miesiąc później (15.11) odbyło się kolejne posiedzenie tej Komisji. Na niej prezes UKS Bokser poinformował o zbliżającym się Walnym Nadzwyczajnym Zebraniu członków tego klubu: „Znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że nie mamy miejsca, gdzie możemy trenować. Z konkursu grantowego udało nam się pozyskać kwotę, która zaspokoiła na pół roku działalność naszego klubu na hali na Placu Niepodległości. (…) Będziemy musieli podjąć uchwałę, czy klub rozwiązujemy z końcem roku. Wisi nad nami taka groźba, że w miesiącu styczniu przestaniemy działać.”

Jednak na wspomnianym zebraniu z 19.11.2021 jednogłośnie podjęto uchwałę o dalszym kontynuowaniu działalności. Ale jeden z wątków dyskusji na tym zebraniu na sesji RM z 22.11.2021 skomentował burmistrz Arseniusz Finster: „Jesteśmy w stanie rozwiązać problemy UKS Bokser i rolkarzy, tylko proszę, byście nie robili wycieczek w stronę Chojniczanki. To nie potrzebne, by mówić że te kluby wejdą do Chojniczanki, bo tam płynie strumień pieniędzy. Tylko 20% budżetu MKS to środki z miasta." Zapewnił, że miasto w najbliższym czasie wywiąże się z zapewnienia UKS Bokser miejsca do treningu.” Andrzej Plata w odpowiedzi wyjaśnił, że uczestnikom dyskusji na walnym nie chodziło o dotacje na stypendia dla piłkarzy i na szkolenie dzieci i młodzieży, a o nakłady na stadion i boisko Modrak, które są w 90% wykorzystywane przez MKS Chojniczanka.

Całość sesyjnej dyskusji w relacji video. Miniaturka video, to zdjęcie z portalu chojnice.com. Jest na nim trener i prezes UKS Bokser Andrzej Plata oraz jeden z jego zawodników.

Tagi: