Wójt Szczepański z podwyżką jednogłośnie i bez krytyki

Dodane: 2021-11-26

Na dzisiejszej (26.11) sesji Rady Gminy Chojnice radni jednomyślnie i bez słów krytyki przyjęli uchwałę o podwyższeniu wynagrodzenia wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu do wysokości 19800 zł brutto. Tak jak i burmistrz Arseniusz Finster, tak i włodarz gminy wyszedł z sali na czas debaty nad tą sprawą. Ale on nie musiał wracać w trakcie, by dać „odpór” adwersarzowi z opozycji.

Nim przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek otworzył dyskusję nad projektem podwyżki, przypomniał, że Rada Gminy w 2018 roku odmówiła przyjęcia uchwały o obniżeniu uposażenia, dlatego wójt miał pensję ustaloną wg treści rozporządzenia Rady Ministrów. Wspomniał także, że w grudniu 2019 Rada Gminy przyjęła stanowisko, w którym domagała się od władz kraju przywrócenia poprzedniej wysokości wynagrodzenia dla samorządowców. Podpisali się pod nim wszyscy radni, sołtysi oraz obecny na sesji senator Ryszard Lamczyk. Kopię tego dokumentu, oprócz senatora, dostał także poseł Aleksander Mrówczyński. Szef Rady Gminy przekazał radnym również najważniejsze zasługi, które w ostatnich latach dla gminy wniósł jej wójt, sprawujący swą funkcję nieprzerwanie od 1990 roku.

W dyskusji głos zabrało dwóch radnych. Najpierw Jarosław Kurek zaapelował, by nie dyskutować nad tym projektem uchwały, bo „ ...w całej historii gminy Chojnice nie ma bardziej zasłużonej osoby dla Gminy, jak dr Zbigniew Szczepański”. Natomiast Zbigniew Nojman oponował w kwestii, czy wolno dyskutować nad tą sprawą. Nie miał jednak zastrzeżeń, co do meritum podwyżki wynagrodzenia. 

Tagi: