Gminni radni jednogłośnie i bez dyskusji przyjęli budżet na 2022 rok

Dodane: 2021-12-31

Podczas środowej (29.12) sesji Rady Gminy Chojnice, która odbyła się w trybie stacjonarnym w Starostwie Powiatowym, radni poparli budżet na kolejny rok. Dochody zaplanowano na poziomie 106,4 mln zł, wydatki w wysokości 134,5 mln zł.

Wójt Zbigniew Szczepański, przedstawiając radnym jego założenia, zaznaczył, że w 2022 roku Gmina nie zamierza zaciągnąć kolejnych kredytów. Na wydatki inwestycyjne będzie ok. 40 mln zł, czyli tyle samo, co w 2021. Jedne z największych pozycji na tej liście, to m.in. budowa stacji uzdatniania wody w Ogorzelinach; przebudowa biurowca GZK przy ul. Drzymały na cele GOPS-u; dotowanie kosztów wymiany eternitu w wysokości 5000 zł na gospodarstwo; wspierana jest także budowa studni głębinowych oraz w proporcji 50/50 inwestycji spółek wodnych.

Jak zwykle nie będzie brakować inwestycji drogowych. Jedna z nich to budowa ulic Brzozowej i Żwirowej w Chojniczkach za 1,63 mln zł. Do końca czerwca 2022, taką ma nadzieję Wójt, ma być gotowy parking w Swornegaciach. Za 1 mln zł powstanie 180 miejsc postojowych dla aut i 4 dla autobusów. Powstanie też pętla autobusowa w Topoli oraz wzbudzana sygnalizacja na przejściu dla pieszych w Silnie.

Zbigniew Szczepański przypomniał też najważniejsze inwestycje drogowe, które na terenie gminy będą realizowane razem z Powiatem i Miastem Chojnice. Są to remont drogi Sławęcin – Obrowo, nowy dywanik na odcinku Stary Młyn - Małe Swornegacie oraz modernizacja drogi z Jerzmionek przez Ogorzeliny do Sławęcina. Natomiast z UM Chojnice będzie modernizacja drogi z ul. Igielskiej do Czartołomia.

Projekt budżetu poparli wszyscy obecni radni, czyli czternastu.

Więcej w relacji video.

Tagi: