Przypominamy. Po raz pierwszy orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Chojnic w 2014

Dodane: 2022-01-06

Niestety, w odróżnieniu od Ostrowitego (gm.Chojnice), Konarzyn i Czerska, w Chojnicach dziś (6.01.2022) orszaku Trzech Króli nie będzie. W związku z tym przypominamy naszą relację z I edycji orszaku w Chojnicach, która była 6.01.2014.
 
Po przejściu ulicami Okrężną, Sukienników, Kościuszki orszak przeszedł na Stary Rynek, gdzie po pokłonie mędrców przed nowo narodzonym, odbył się koncert kolęd. Wystąpili kaszubski zespół Bławatki, chór z Liceum Katolickiego oraz siostry zakonne franciszkanki.
 
Organizatorami byli wówczas parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, Miasto Chojnice oraz pomysłodawczynie Orszaku Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. W orszaku uczestniczyły dzieci i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Katolickiej, Zespołu Szkół oraz harcerze, Bractwo Rycerskie herbu Tur i Związek Strzelecki Strzelec.
Patronat nad orszakiem w 2014 objęli ks. bp pelpliński Ryszard Kasyna, marszałek Mieczysław Struk i burmistrz Arseniusz Finster.
Tagi: