Dodane: 2026-06-08
Jak już informowaliśmy, na sesji RM Chojnic z 22.06.2026 będzie prowadzona debata na votum zaufania za rok 2025 dla burmistrza Arseniusza Finstera. By mieszkaniec Chojnic spoza Rady mógł wziąć udział, musi zebrać minimum 50 podpisów poparcia. Włodarz miasta przypomniał o tym na konferencji prasowej sprzed tygodnia (1.06).
Przypomnijmy, że „Raport o stanie miasta Chojnice za 2025 rok” został umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznych UM Chojnice Chętni do wzięcia udziału w debacie nad nim, która będzie na sesji RM 22.06.2026, muszą zebrać minimum 50 podpisów. Powinny być złożone do piątku 19.06 do godziny 15.00 w UM Chojnice w p. nr 407. Maksymalna ilość dyskutantów spoza Rady, to 15. Być może zostanie wprowadzony limit czasowy wypowiedzi. Więcej o „Raporcie…” w naszym artykule 3.06.2026 (kliknij tutaj!).
- To nie jest materiał, w którym zamieszczamy opinie, porównujemy się do innych miast, oceniamy Chojnice. Powstał on, jak co roku, pod okiem ratuszowego audytora Anny Wrycz – Rekowskiej. W Raporcie są informacje począwszy od demografii poprzez wszystkie dziedziny życia społecznego. Jest to materiał dla kogoś, kto przeczyta i ewentualnie wyciągnie wnioski – przedstawił Raport burmistrz Arseniusz Finster. Był także apel do ewentualnych uczestników debaty:
- Uprzejmie proszę i apeluję, by nie były to wystąpienia polityczne, a prospołeczne związane z tym raportem – dodał włodarz miasta.
Całość wypowiedzi burmistrza we fragmencie zapisu audio z konferencji prasowej. Zrealizował ją na zlecenie UM Chojnice portal chojnice.com.