Debata Redzimski - Mrówczyński część I

Dodane: 2015-10-17

Zapis I części debaty kandydatów na posła do Sejmu RP Leszka Redzimskiego (Platforma Obywatelska) i Aleksandra Mrówczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość), która odbyła się w piątek 16 października w Restauracji Sukiennice przy ul. Sukienników w Chojnicach. Była transmitowana przez Chojnice TV. Jej moderatorami byli Dawid Prochowski i Jerzy Erdman. Za kamerą stanął Jacek Synak z Axel Video Studio.

0.00 - otwarcie, przedstawienie programu debaty

1.10 - autoprezentacja kandydatów

Pytania od samorządowców

5.10 - burmistrz Chojnic Arseniusz Finster: Jakie działania należy podjąć w zbliżającej się kadencji Sejmu, aby nasza gospodarka była konkurencyjna nie tylko niskimi zarobkami Polaków. Co trzeba zmienić w podatkach, uwarunkowaniach prawno-organizacyjnych, jak obniżyć koszty energii?

9.20 - Jakie zmiany należy wprowadzić w istniejącym ustroju samorządowym (gminy, powiaty, regiony), aby rozwój samorządów w aspekcie polityki społecznej był bardziej skuteczny?

14.15 - wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański: W ostatnich latach wiele mówi się na temat wzmacniania roli społeczeństwa obywatelskiego, które stanowi fundament demokracji. Jak panowie chcieliby wzmacniać udział obywateli w życiu publicznym zwłaszcza na poziomie lokalnym?

18.00 - Jakie jest Panów zdanie na temat likwidacji, czy też reformy KRUS-u?

19.50 - wójt Gminy Konarzyny: Co zdecydowało o przynależności właśnie do PO/PIS?

23.15 - Co sądzi Pan o finansowaniu partii z budżetu państwa?

Tagi: