Debata Redzimski - Mrówczyński część II

Dodane: 2015-10-17

Zapis II części debaty kandydatów na posła do Sejmu RP Leszka Redzimskiego (Platforma Obywatelska) i Aleksandra Mrówczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość), która odbyła się w piątek 16 października w Restauracji Sukiennice przy ul. Sukienników w Chojnicach. Była transmitowana przez Chojnice TV. Jej moderatorami byli Dawid Prochowski i Jerzy Erdman. Za kamerą stanął Jacek Synak z Axel Video Studio.

Pytania od moderatorów

0.00 - Leszek Redzimski w programie wyborczym umieścił postulat obniżenia progu wyborczego w lokalnych referendach. Wkrótce być może, po decyzji WSA w Gdańsku, odbędzie się w Chojnicach referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej. Jakie jest wasze zdanie ws. progu w tych referendach?

4.44 - W kampanii prezydenckiej głośno było o wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych. Jak zagłosowalibyście w Sejmie, gdyby było to tematem obrad?

7.00 - Jakie jest wasze zdanie ws. ustawy o In Vitro?

Kandydat do kandydata

9.20 - A.Mrówczyński do L.Redzimskiego: Czy dobrą decyzją PO było poparcie wniosku prezydenta B.Komorowskiego ws. wrześniowego referendum?

10.20 - L.Redzimski do A.Mrówczyńskiego: Co zrobiłby pan w Sejmie ze sprawą SKOK-ów?

12.45 - A.Mrówczyński do L.Redzimskiego: Czy 6 - latki w szkołach to właściwe rozwiązanie?

15.00 - L.Redzimski do A.Mrówczyńskiego: Czy nie widzi pan sprzeczności w programie prawicowego PiS z lewicowymi postulatami gospodarczymi?

Pytania od publiczności

17.20 - Jan Zieliński do A.Mrówczyńskiego: Jak udoskonalić system wyborczy, by Polska powiatowa miała więcej reprezentantów w Sejmie? Na ile realne są wasze postulaty ekonomiczne, takie jak obniżenie wieku emerytalnego czy zasiłki rodzinne w wys. 500 zł?

22.35 - Radosław Behrendt do L.Redzimskiego: Czy jest pan za utrzymaniem nauki religii w szkołach czy za jej przeniesieniem do salek parafialnych?

24.25 - Michał Karpiak do obydwu kandydatów: Apeluję, byście wsparli w Sejmie remont dróg z Chojnic do Bytowa i Kościerzyny.

25.20 - L.Redzimski podsumowanie.

26.25 - A.Mrówczyński podsumowanie, zakończenie Debaty.

Tagi: