Arseniusz Finster pozywa w trybie wyborczym Leszka Redzimskiego. Akt. z 9.10

Dodane: 2018-10-09

Urzędujący burmistrz Chojnic, zarazem kandydat na tę funkcję, Arseniusz Finster, pozywa do Sądu Okręgowego w Słupsku w trybie wyborczym swego kontrkandydata Leszka Redzimskiego.

Poszło o jego stwierdzenia z konwencji wyborczej z 30.09.2018, w których zarzucił władzom miasta zbyt wysokie koszty funkcjonowania Wszechnicy Chojnickiej, wiele pustostanów w tym obiekcie, załatwianie wielu spraw w 30 dniu od wpłynięcia wniosku do Urzędu Miejskiego oraz brak woli współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową. W miniony piątek poprosił autora słów o sprostowanie tych wypowiedzi, ale Redzimski odmówił. To było powodem złożenia dziś (8.10) pozwu, w którym domaga się jedynie sprostowania nieprawdziwych wg burmistrza słów i umieszczenia go na Facebooku i w Gazecie Pomorskiej.

Aktualizacja z 9.10.

Sąd Okręgowy w Słupsku rozpatrzył dziś (9.10) wniosek Burmistrza Arseniusza Finstera o sprostowanie niektórych informacji podanych podczas konwencji wyborczej w dniu 30.09.2018 przez kontrkandydata na stanowisko burmistrza Leszka Redzimskiego. W orzeczeniu nakazał sprostowanie 3 z 4 faktów, które dotyczą Wszechnicy Chojnickiej i współpracy UM z SM. Całość orzeczenia tutaj.

Dziś (9.10) wieczorem na profilu FB KWW Leszka Redzimskiego ukazało się video ze sprostowaniem, które było wymagane orzeczeniem Sądu Okręgowego w Słupsku.

Tagi: