Poezja, muzyka i fotografia w drugiej części finału akcji #MójDomKultury

Dodane: 2020-08-12

Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na drugie finałowe spotkanie w ramach akcji #MójDomKultury, które odbędzie się 13 sierpnia.

Przed nami kolejna odsłona finałowego wydarzenia związanego z akcją #mójdomkultury. Już 13 sierpnia w Chojnickim Centrum Kultury zaprezentuje się dziesięciu lokalnych twórców, reprezentantów różnych dziedzin kultury i sztuki.

Na scenie pojawią się wokalistki Marta Wieczorkiewicz oraz Livia Walczak. Koncert gitarowy wykona instrumentalista Mateusz Wedmann. Będzie okazja poznać twórczość i posłuchać recytacji wierszy autorstwa Filipa Schulza, Radka Gintera, Kamili Berlińskiej oraz Zuzanny Przygodzkiej. Odbędzie się również wystawa zdjęć autorstwa Joachima Dąbrowskiego, Anki Zajkowskiej oraz Michała Szyszki.

Do finału dostało się łącznie 26 twórców. Wydarzenie jest realizowane w trzech odsłonach i odbywa się w siedzibie Chojnickiego Centrum Kultury. W ramach każdej publiczność ma okazję poznać twórczość, jak i twarze wyróżnionych osób - przedstawicieli lokalnych środowisk artystycznych. Pierwsza odsłona finału miała miejsce 1 sierpnia.

Przypomnijmy, że finaliści zostali wyłonieni po trwającej dwa miesiące internetowej akcji zorganizowanej przez Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Odbywała się ona w okresie od marca do maja bieżącego roku, podczas pandemii COVID-19. Pod hasztagiem #MójDomKultury internauci udostępniali swoje prace: od malowideł, szkiców po sztukę rękodzieła, nagrania muzyczne i krótkie filmy. W akcji mógł wziąć udział każdy posiadacz konta na Facebooku lub Instagramie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tekst - Chojnickie Centrum Kultury.

Tagi: