W szkołach powiatowych będzie nauczanie hybrydowe - część przed komputerem, część w salach lekcyjnych

Dodane: 2020-08-31

Nauczanie hybrydowe – taki system pracy rekomendują władze powiatu chojnickiego w zarządzanych przez siebie placówkach. To efekt rozmów starosty Marka Szczepańskiego z dyrektorami szkół.

Starosta spotkał się z dyrektorami placówek oraz przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dyskutowano na temat przygotowania szkół do przyjęcia uczniów w dobie panującej pandemii oraz o możliwych sposobach nauczania. – W trosce o bezpieczeństwo zarówno kadry jak też uczniów staramy się robić wszystko, aby nauka w naszych jednostkach mogła odbywać się w sposób tradycyjny – mówi starosta Marek Szczepański.Wiemy jednak doskonale, że nie jesteśmy w sytuacji, która pozwoli nam na prace na zasadach jakie obowiązywały wcześniej.

W związku z tym biorąc pod uwagę wszelkie opinie, powiat rekomenduje realizację nauki częściowo stacjonarnie, a częściowo zdalnie. Taki stan ma się utrzymać przynajmniej przez dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego. W szkołach specjalnych natomiast  zajęcia mają być realizowane  w systemie stacjonarnym, chyba, że wystąpią przesłanki przemawiające za wprowadzeniem innych rozwiązań.

Ponadto szkoły są zabezpieczone w płyny do dezynfekcji oraz maseczki. Zostały ponadto zakupione zamgławiacze. Wraz z maskami i płynami do dezynfekcji zostały przekazane do szkół ponadpodstawowych. Władze powiatu na zakup sprzętu do szkół przeznaczyły prawie 60 tys. zł. Placówki otrzymają też termometry.

Tekst i fot. Monika Garstecka - Niemczyk ze Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

Tagi: