Chojnicki oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego otwarty

Dodane: 2020-09-02

W Chojnicach otwarty został dziś (2.09.2020) Oddział Terenowy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu mogą już zostać przeprowadzone pierwsze egzaminy na prawo jazdy.

W uroczystym otwarciu, oprócz władz powiatu reprezentowanych przez Starostę Marka Szczepańskiego oraz członka zarządu Stanisława Skaję, uczestniczyli też między innymi senator Ryszard Świlski,  Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Wicemarszałek Leszek Bonna. Nie zabrakło też samorządowców z regionu. Dyrektor PORD Roman Nowak podczas otwarcia podkreślał zaangażowanie władz powiatu, które użyczyły teren przy ul. Gdańskiej. Dziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia ośrodka. - To inwestycja, która powstała z myślą o ludziach i podyktowana była ich potrzebami. Czekaliśmy na ten dzień kilkanaście lat – mówił Nowak.

Starosta Marek Szczepański przypomniał, że przed laty przeszkodą prawną dla powstania ośrodka w Chojnicach był fakt, że nie było to miasto wojewódzkie. Wspomniał byłego wojewodę Romana Zaborowskiego i Stanisława Lamczyka, którzy zabiegali o zmianę przepisów w tym zakresie i dziękował obecnym władzom województwa za doprowadzenie do finału. Podkreślał też zasługi i zaangażowanie byłego starosty Stanisława Skai, który czynił szerokie starania, aby oddział powstał w Chojnicach. – Być może spowolnienie ruchu na ulicach miasta spowodowane faktem, że będą się tutaj odbywały egzaminy sprawi, że nie będziemy musieli montować tylu progów spowalniających – żartował starosta.

W ośrodku prowadzone będą egzaminy na prawo jazdy kategorii A i B. Pierwsi zdający pojawią się na ulicach najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Do dyspozycji zdających będą samochody marki Kia Rio.

Tekst i foto - Monika Garstecka - Niemczyk (Starostwo Powiatowe).

Tagi: