Autorzy gry `Przebudzenie Bogów` zbierają środki na wydruk podręcznika

Dodane: 2020-09-03

„Przebudzenie Bogów” to gra fabularna w klimacie urban fantasy. Została stworzona przez 10-osobową ekipę młodych ludzi – wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Zorganizowali zbiórkę na wydanie w formie papierowej podręcznika do gry.

„Kiedy to wszystko się zaczęło? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Nie stało się to z dnia na dzień. To nie tak, że jednego dnia ich nie było, a następnego dnia już tak. Zmiany następowały powoli. Wkradały się w nasze realia krok po kroku. Najpierw były plotki: „Coś czai się w lesie”. Chyba każde dziecko jadące na kamping opowiadało tego typu historie. Problem pojawił się, gdy to przestały być tylko historie. Gdy ludzie zaczęli naprawdę ginąć. Wtedy też znajdowano setki bardziej „realnych” i racjonalnych wyjaśnień. Może to stado wygłodniałych wilków? Może jakiś pies z wścieklizną? Może to jakiś morderca? Niektórzy już mówili, że to nie to, ale uznawano ich za szaleńców. Tak było zwyczajnie łatwiej. Tymczasem wszystko powoli, ale nieubłaganie się zmieniało. Gdy zorientowaliśmy się, co się dzieje, było już za późno. Przebudzili się. Powrócili. Może nigdy nie odeszli, a przez te wszystkie wieki po prostu się ukrywali? Nie wiadomo. Jedno jest pewne - im więcej osób w nich wierzy, tym silniejsi się stają. Jak jednak nie wierzyć w coś, co widuje się na co dzień?”

Chcesz wiedzieć jak zmieniłby się świat gdyby nagle powrócili dawni bogowie? Masz dość wszechobecnej mitologii Greków i Rzymian? Dla odmiany chciałbyś przenieść się w krainę pełną bóstw, bestii i demonów z wierzeń słowiańskich, skandynawskich i hinduskich? Zastanawiasz się czy odnaleźliby się w Naszym świecie? Albo czy My bylibyśmy w stanie współistnieć z Nimi? Jeśli ciekawi Cię to, to mamy coś dla Ciebie!

„Przebudzenie Bogów” to gra fabularna w klimacie urban fantasy. Łączy w sobie wierzenia słowiańskie, nordyckie i hinduskie ze współczesnym światem. Aby uczestniczyć w grze, trzeba poznać zasady i realia świata szczegółowo przedstawione w podręczniku. Znajdują się tam m.in.: opis świata przedstawionego, 13 ras od których może pochodzić Twoja postać, 10 bóstw z panteonów: słowiańskiego, nordyckiego oraz hinduskiego, 20 profesji wraz z opisami zdolności specjalnych dla każdej z nich, dokładny opis mechaniki gry oraz bestiariusz, zielnik, postacie niezależne, a także kilka przykładowych przygód. Wszystko w komplecie z unikalną szatą graficzną.

Gra została stworzona przez 10-osobową ekipę młodych ludzi – wolontariuszy Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, którzy postanowili w kreatywny sposób wykorzystać swój czas wolny. Dzięki temu stworzyli coś własnego, czym postanowili podzielić się z innymi. E-book jest dostępny za darmo na stronie fundacja.pomorskie.info .

Obecnie trwa zbiórka na wydanie w formie papierowej. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę, lub zamówić podręcznik zapraszamy na wspieram.to/PrzebudzenieBogow . Można nas znaleźć także na facebooku: facebook.com/PrzebudzenieBogowRPG .

Podręcznik stworzony został w ramach projektu „Rozwój działalności związanej z grami w Samorządnym Centrum Młodzieżowym w Chojnicach” dofinansowanego przez program Unii Europejskiej - Europejski Korpus Solidarności.

Tekst i foto - Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Tagi: