Sołtys Łukasz Ossowski zaprasza 11.08.2018 do Rytla na `Pokonaj nawałnicę`

Dodane: 2018-07-29

Sołtys Łukasz Ossowski zaprasza w sobotę 11 sierpnia do Rytla na całodniowe wydarzenie "Pokonaj nawałnicę". Odbywa się w I rocznicę tragicznej wichury z piątku 11 sierpnia 2017, kiedy to na terenie powiatu chojnickiego śmierć poniosły 4 osoby i legły tysiące hektarów lasu.

Głównym organizatorem imprezy jest Sołectwo Rytel oraz Fundacja "Zawierucha" i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży w Rytlu. Organizatorzy zapraszają na nie także wolontariuszy z Polski, którzy przed rokiem pomagali w usuwaniu skutków nawałnicy, przyjeżdżali z darami. Podczas imprezy będzie zbierana krew, gdyż jest to również kolejna edycja Motoserca jednego z współorganizatorów klubu motocyklowego z Chojnic Aurochs. Zostaną wyłonieni Miss i Mister motocyklistów. Ponadto w trakcie niej będą pokazy sztuk walki, występy orkiestr strażackich (jej członkowie byli w 2017 z piłami i siekierami w Rytlu). Przyjadą ekipy energetyków, które przywracały zasilanie m.in. w sołectwie Rytel. Swe koncerty dadzą zespoły Momento, Goood, Wszyscy Byliśmy Harcerzami oraz gwiazda wieczoru Dżem. Ten ostatni zespół wystąpi praktycznie po "kosztach", gdyż zrzekł się większej części zwykłego wynagrodzenia za koncert.

Patronami medialnymi imprezy jest Chojnice TV, RMF FM, Radio Weekend oraz Gazeta Pomorska. Sponsorami są ENEA Operator, PZU Życie oraz Bank Spółdzielczy w Czersku.

Tagi: