Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do oglądania wystawy Sabiny Twardowskiej

Dodane: 2020-09-15

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do oglądania wystawy Sabiny Twardowskiej - artystki zajmującej się malarstwem, rysunkiem oraz projektowaniem graficznym, w tym tworzeniem ilustracji do książek oraz plakatów.

Sabina Twardowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych i podyplomowe Studia Grafiki Komputerowej i Multimedialnej w Warszawie oraz zdobyła tytuł doktora w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej wystawy oraz projekty graficzne, w tym murale można było dotychczas obejrzeć w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Kielcach, Radomiu, Białymstoku, Wrocławiu oraz na wystawach zbiorowych w Niemczech i Holandii.

W Chojnickim Centrum Kultury zobaczymy cykl malarski, pt. „W każdą sobotę całą rodziną chodzimy do galerii”. Motywem przewodnim wystawy jest próba przyjrzenia się kwestii szeroko pojętej kondycji społeczno-kulturowej współczesnego człowieka. Autorka odnosi się do takich zjawisk jak konsumpcjonizm, rola środków masowego przekazu w kreowaniu opinii o świecie oraz powszechna pokusa ulegania ich sugestiom. Analizę rzeczywistości Sabina Twardowska pokazuje z przymrużeniem oka. Za pomocą ironii i humoru opowiada o kwestiach istotnych, często trudnych i problemowych. Dotyka różnych sfer życia, nie tylko tej refleksyjnej, ale również codziennej: samowoli budowlanej, natłoku wielkoformatowych reklam, banerów, czy bazgraniny na murach. Chaos w świecie przedstawia bez patosu, korzystając z różnych technik malarskich (akryl, szablon, sitodruk) umieszczonych na nowoczesnym, oryginalnym tle (tektura, blacha).

Wystawa będzie czynna od 15 września do 11 października 2020 r. w sali wystawowej w godzinach funkcjonowania ChCK.

Teskt i ilustracja - ChCK.

Tagi: