Kolarski maraton Kaszëbë Runda miał przystanek w Lasce w gminie Brusy

Dodane: 2020-09-21

Miłośnicy kolarstwa, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, mieli okazję sprawdzić swoje możliwości w tegorocznej edycji maratonu Kaszëbë Runda. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 20 września.

Uczestnicy maratonu poruszali się trzema trasami liczącymi 65, 125 i 200 kilometrów. Start do każdej z nich był na Rynku w Kościerzynie. To długości ustalone już od kilku lat. Na wszystkich rowerowych szlakach rozlokowane są regeneracyjne bufety kolarskie. Jeden z nich zwyczajowo przygotowuje Gmina Brusy. Tym razem lokalnymi przysmakami częstowano w Lasce, gdzie zatrzymało się w niedzielę około 60 kolarzy.

Formuła Kaszëbë Rundy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad pokonanym dystansem i jest świetnym sprawdzianem aktualnej formy fizycznej. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas,  i każdy jest zwycięzcą. Warto dodać, że wśród tegorocznych kolarzy znalazł się również reprezentant Gminy Brusy – Karol Gierszewski, który przebył trasę 125 km.

Tekst i zdjęcie - UM Brusy.

Tagi: