Odpoczywasz nad wodą? Nie dołącz do grona topielców

Dodane: 2021-07-24

Niestety, zdrowy rozsądek jest tym, czego często nam nad wodą brakuje. O czym pamiętać, kiedy udajemy się na plażę?

Powinniśmy wybierać miejsca pilnowane przez ratowników. Zanim wejdziemy na teren kąpieliska, zapoznajmy się z jego regulaminem, dostępnym zwykle na tablicy informacyjnej. Pamiętajmy, że obszar strzeżony jest odpowiednio oznakowany, np. za pomocą boi. Podstawową zasadą, która nas obowiązuje, jest stosowanie się do poleceń ratowników. Koniecznie trzeba również przestrzegać wszelkich znaków zakazu i nakazu znajdujących się na terenie kąpieliska. Przed wejściem do wody zwróćmy uwagę na wywieszoną flagę. Pamiętajmy, że kąpiel jest możliwa tylko przy fladze koloru białego.

Nasze plany i aktywności nad wodą powinniśmy dostosować do własnych umiejętności, tego, jak się czujemy w danym dniu, a także warunków atmosferycznych. Co ciekawe, na plażach strzeżonych możemy sprawdzić je na specjalnych tablicach meteo, uzupełnianych przez ratowników, którzy podają bieżące informacje na temat temperatury wody i falowania czy nurtu” – mówi serwisowi infoWire.pl Łukasz Włodyga, kierownik działu BHP w firmie DHL Parcel.

Ponadto nie zapominajmy, żeby nigdy nie wchodzić do wody, kiedy jesteśmy pod wpływem alkoholu. Jeśli zdecydowaliśmy się zabrać ze sobą dziecko, musimy oczywiście uważnie go pilnować. Na wszelki wypadek warto założyć mu na rękę bransoletkę z kartką, na której będzie napisany numer kontaktowy do opiekuna. Okaże się to pomocne, jeżeli dziecko pod naszą nieuwagę się zgubi.

Tekst i video - InfoWire.pl

Tagi: