Dziś (30.10) w centrum Chojnic będzie strajk pieszy i samochodowy

Dodane: 2020-10-30

Dziś (piątek 30.10) będzie w Chojnicach kolejny protest niezadowolonych z "aborcyjnego" wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Tym razem przyjmie on formę wspólnego marszu i przejazdu samochodów.

Auta przejadą ulicami Tucholską, Gdańską i Sukienników, by tam spotkać się z uczestniczkami i uczestnikami zgromadzenia przy siedzibie biura poselskiego Aleksandra Mrówczyńskiego, tradycyjnego miejsca zbiórki. Następnie piesi staną na czele marszu, za nimi zmotoryzowani. Więcej szczegółów w opisie wydarzenia na FB pt. "Strajk kobiet/strajk samochodowy Chojnice" autorstwa jej organizatorki Anety Mech. Pisownia i interpunkcja oryginalna.

"Pieszy strajk: zbiórka o godzinie 17, pod biurem posła Mrówczyńskiego. Przebieg strajku - Część samochodowa: Spotykamy się o 16:30 na parkingu Obi na samym końcu. Wyjazd 16:50. Trasa przejazdu: Wyjeżdżając z Lipienic jedziemy ulicą Tucholską aż do ulicy Gdańskiej. Z tamtąd kierujemy się ulicą Gdańską aż pod biuro posła Mrówczyńskiego. Tam dołączają do nas piesi którzy będą szli na czele naszej kolumny(tak po jezdni). Dalej jedziemy na rondo przy MC i podkreślam PRZEJEŻDŻAMY przez nie, a nie krążymy po nim. Kierunek rondo Strzelecka, tam robimy nawrotkę i podążamy aż do ronda pod wieże ciśnień. Zaś z tamtąd już prostą drogą kierujemy się na rynek. Cały czas łącznie z pieszymi. Strajk pieszy zostaje na rynku a my przejeżdżamy przez rynek a następnie w miarę możliwości parkujemy auta i dołączamy się do strajku pieszego.

NAJWAŻNIEJSZE!!!
Pamiętamy by w autach mieć trójkąt i gaśnice. Kierowcy aby nie używali telefonów i skupili się na drodze. Pamiętajmy o bezpieczeństwie Oraz też bardzo ważna kwestia jedziemy w JEDNEJ I ZWARTEJ kolumnie."

Tagi: