W regatach o Puchar Starosty Chojnickiego wzięło udział 90 zawodników z całej Polski

Dodane: 2021-05-10

Za nami drugi aktywny, żeglarski majowy weekend. Tym razem regaty dla młodych żeglarzy w klasach Optimist, Open Skiff, L`Equipe oraz 420 zorganizował Ludowy Klub Sportowy Charzykowy. Żeglarze walczyli na wodzie o Puchar Starosty Chojnickiego.

W sobotę (8.05) były niezwykle wymagające warunki, silny, zmienny i porywisty wiatr, przeplatany opadami śniegu i deszczu. Przenikliwe zimno towarzyszyło żeglarzom przez kilka godzin spędzonych na wodzie. W tym dniu rozegrano dwa wymagające wyścigi. Niedzielna (9.05) pogoda wynagrodziła wszystkim zawodnikom sobotnią przeplatankę pogodową. Przy słonecznej i ciepłej pogodzie, której towarzyszył ciepły, południowy wiatr udało się rozegrać 4 wyścigi.

W regatach wzięło udział prawie 90 zawodników z całej Polski. Na starcie zameldowała się czołówka klasy 420, kadra trenowała w Charzykowach od kilku dni, więc Puchar Starosty był idealnym sprawdzianem. Od kilku lat na wodach jeziora Charzykowskiego dość licznie pojawiają się nowe jednostki klasy Open Skiff, które są reprezentowane przez zawodników z Wybrzeża. Podczas tych regat również nie zawiedli i 35 zawodniczek i zawodników rywalizowało o Puchar Starosty. Swoisty renesans przeżywa klasa L`Equipe, w której zawodnicy LKS Charzykowy niedawno zdobywali medale na imprezach rangi mistrzostw świata. Dariusz Kosecki prowadzi grupę pięciu załóg zarówno z LKS-u jak i CHKŻ-etu, zawodnicy trenują razem i robią spore postępy. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w klasie Optimist i widać, że spory potencjał jest w najmłodszym pokoleniu żeglarzy charzykowskich.

To były bardzo trudne i wymagające zawody, ale nagrody i piękne statuetki na zakończeniu regat, zrekompensowały trud na wodzie wszystkim zawodnikom.

Tekst - Wojciech Rolbiecki z LKS Charzykowy, zdjęcie - FB LKS Charzykowy z medalistami w klasie L`Equipe: 1 m. Franciszek Kosecki i Tadeusz Wiatrowski - CHKŻ Chojnice; 2 m. Mateusz Grabowski i Jan Kubiak – LKS Charzykowy/CHKŻ Chojnice; 3. Borys Matysiak i Antoni Kniter - CHKŻ Chojnice

Pełne wyniki regat na tej stronie.

Tagi: