Konkurs fotograficzny `Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas` przedłużony do 31.10

Dodane: 2021-10-05

Muzeum Historyczno – Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach zaprasza dzieci oraz młodzież z regionu Chojnic i okolic do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Przeszłość w obiektywie. Dziedzictwo wokół nas". Termin nadsyłania zdjęć przedłużono do 31.10.2021.

Jego tematyka, to zabytkowe dziedzictwo architektury obejmujące miasta, miasteczka, wioski, osady, zaułki najbliższego regionu pokrywającego się z obszarem dawnego powiatu chojnickiego z okresu II RP (budynki i ich wnętrza, struktury miejskie, wiejskie lub ich fragmenty – zarówno w nawiązaniu do krajobrazu jak i w formie detali architektonicznych). Liczymy na wrażliwość i kreatywność uczestników.

Celem konkursu jest odkrywanie lokalnego dziedzictwa kulturowego. Identyfikacja oraz bliższe poznanie przez  uczestników różnorodnego charakteru pomorskiej architektury zabytkowej, a także pogłębienie wiedzy o bogatej lokalnej historii, której śladem są zachowane do dziś zabytki. Ma on również uwrażliwić i skłonić do zastanowienia nad wartością i stanem zachowania lokalnego dziedzictwa architektury, poprzez pokazanie przykładów dbałości o zabytki, jak i zagrożeń i braku należytej troski lokalnej społeczności o ochronę zachowanego w różnym stanie dziedzictwa przeszłości.

Podział uczestników jest według kategorii wiekowych:
- I grupa: klasy IV do VIII szkoły podstawowej (do 3 zdjęć ocenianych indywidualnie)
- II grupa: szkoły ponadpodstawowe (cykl od 3 do 8 zdjęć powiązanych ze sobą tematycznie)
Fotografie muszą być samodzielnie wykonane przez uczestnika konkursu. Warunkiem przyjęcia pracy w przypadku osoby niepełnoletniej jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. Prace należy przesyłać na adres muzeumchojnice@gmail.com w terminie do 31 października 2021 r. Format prac: minimalne wymiary plików: 2480 x 3508 pixeli o maksymalnym rozmiarze 5 MB w formacie JPG.

Oceny prac i przyznania nagród dokona jury Konkursu składające się z profesjonalnych fotografów oraz pracowników muzeum. Przewiduje się po trzy nagrody rzeczowe w każdej kategorii, w tym po jednej nagrodzie głównej w każdej z nich oraz bezpłatny pakiet zwiedzania Muzeum z przewodnikiem dla Zwycięzców z osobami towarzyszącymi.

Więcej szczegółów na stronie Muzeum, skąd pochodzi tekst.

Tagi: