W SP8 zadawali egzamin na kartę rowerową

Dodane: 2021-06-29

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach odbył się egzamin na kartę rowerową. Dzieci biorące udział w egzaminie, aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz samemu pokonać na jednośladzie wyznaczony tor przeszkód.
 
Z pozytywnym wynikiem udało się to większości 10-latków biorących udział w sprawdzianie. Uczniowie podstawówek potraktowali bardzo poważnie ubieganie się o swój pierwszy dokument, upoważniający do poruszania się rowerem po drogach publicznych.
 
Egzamin podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Natomiast druga część,  to był sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry, pamiętając o obowiązujących przepisach.
 
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali doświadczoni funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy na co dzień sprawdzają, czy wszyscy uczestnicy ruchu poruszają się zgodnie z przepisami. Stróże prawa, oprócz egzaminowania, udzielali młodym cyklistom dobrych rad na temat bezpiecznego poruszania się rowerem i pieszo, szczególnie teraz przed zbliżającymi się wakacjami.
 
Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, karta rowerowa jest dziś jedynym dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed skończeniem osiemnastego roku życia. Czyli 17-latek, by legalnie jeździć rowerem musi ją posiadać. W momencie, gdy kończy "osiemnastkę", automatycznie może legalnie jeździć rowerem okazując policji dowód osobisty.
Młodym kierowcom jednośladów życzymy szerokiej drogi i bezpiecznych wakacji.
 
Tekst i zdjęcie - KPPolicji w Chojnicach.
Tagi: