UM w Emsdetten pyta mieszkańców, czy chcą program wsparcia budowy `zielonych dachów`

Dodane: 2021-07-18

Na stronie internetowej miasta Emsdetten, niemieckiego partnera Chojnic, można zgłosić zainteresowanie zainstalowaniem na swoim dachu ... zieleni! Jeśli będzie dużo zgłoszeń, powstanie miejski program wsparcia tej inicjatywy.

"Zielone dachy i elewacje są integralną częścią ekologicznej zabudowy miejskiej. Podnoszą jakość życia i środowiska, działają chłodząco i izolująco, poprawiają jakość powietrza i magazynują wodę deszczową. Są również siedliskiem i źródłem pożywienia dla różnych owadów i małych zwierząt.

Zielone dachy są nie tylko piękne, ale także przyjazne dla środowiska. To wystarczający powód, aby miasto Emsdetten skupiło się na tym temacie i promowało zielone dachy w mieście. Miasto planuje obecnie opracowanie programu finansowania wspierającego mieszkańców i przedsiębiorstwa w budowie zielonego dachu. Aby dowiedzieć się, czy istnieje wystarczające zainteresowanie społeczności miejskiej i poznać przybliżoną wielkość puli finansowania, najpierw przeprowadzamy proces wyrażania zainteresowania w całym mieście. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w postępowaniu do 30 lipca 2021 r. oraz wypełnienia ankiety na stronie www.emsdetten.de

Na podstawie zainteresowania sprawdzimy potrzebę programu finansowania i oszacujemy kwotę finansowania. Następnie Rada Miejska Emsdetten zdecyduje, czy należy ustanowić program finansowania. Ponieważ początkowo jest to tylko procedura wyrażania zainteresowania, obecnie nie przysługuje prawo do wypłat dotacji. W przypadku stworzenia odpowiedniego programu finansowania budowy zielonych dachów, skontaktujemy się ze wszystkimi uczestnikami procedury w celu omówienia wniosku.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Betiną Loddenkemper, Wydziałem ds . Rozwoju Miast i Środowiska Miasta Emsdetten, tel. 02572/922-554 lub betina.loddenkemper@emsdetten.de .

Tekst i zdjęcie - UM Emsdetten.

Tagi: